Ofiaruj siebie Niepokalanemu Sercu Maryi

<< ofiaruj siebie Niepokalanemu Sercu Maryi >>

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Jego Matka Maryja!

              Już jutro pierwsza sobota miesiąca. Jest to szczególny dzień, święto Ofiarowania Pańskiego. Maryja daje Kościołowi swojego Syna, daje go nam. Oddaje swój największy skarb, ukochanego Synka. Od tego momentu ofiarowanie trwa przez całe Jej życie, przy biczowaniu i śmierci Pana Jezusa na Krzyżu, przy zmartwychwstaniu i Jego wniebowstąpieniu.
Ofiarujmy!
Niech każdy z nas złoży wszystko, samego siebie, swoje serce i dusze, swoje grzechy i słabości, swoją rodzinę, każde cierpienie i ból w Niepokalanym Sercu Maryi i prosi Ją, aby ofiarowała to wszystko wraz z Jezusem Chrystusem na ołtarzu Bogu Ojcu. Uczyńmy to w tę sobotę i róbmy to codziennie.
Wynagradzajmy!
Tego dnia możemy otrzymać WIELE ŁASK, które są bardzo, ale to bardzo potrzebne. Ponadto święto Ofiarowania Pańskiego przypada w pierwszą sobotę miesiąca, dlatego wzbudzając w swoim sercu intencję wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi:
1. Wyspowiadaj się.
2. Przyjmij Komunię Świętą.
3. Odmów jedną część Różańca Świętego.
4. Przez 15 minut rozmyślaj nad tajemnicami różańcowymi (jedną lub więcej, jak chcesz).
To jest nabożeństwo wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Matce Bożej.
Ten dzień w Polsce przeżywamy również, jako święto Matki Boskiej Gromnicznej. Przynosimy tego dnia do kościoła świece, by zostały poświęcone. Gromnice zapala się przy umierającym oraz w chwili zagrożenia powodzią, pożarem, czy gwałtowną burzą.
Ale największe zagrożenie, to możliwość utraty wiary, a współcześnie jest to kataklizm, który dotyka cały świat. Zachęcamy, a wręcz namawiamy, by tego dnia, 02.02.2019, w pierwszą sobotę miesiąca podjąć tę tradycję i zanieść do kościoła świece, by zostały poświęcone. W wielu świątyniach tego dnia są sprzedawane (trzeba się wcześniej dowiedzieć).
Nie wiadomo, jakie kataklizmy nam grożą w najbliższej przyszłości, ale w obliczu znaków czasu, które widzimy Gromnica powinna być w każdym domu!
www.soboty.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.