3  NIEDZIELA  ZWYKŁA

1. W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek dla poszkodowanych z powodu trzęsienia ziemi w Chorwacji.
  2. We wtorek o 18.00 w Hetmanicach uroczysta Eucharystia dla mieszkańców
  3. W środę o 18.00 w Nowej Wsi uroczysta Eucharystia dla mieszkańców
  4. W czwartek o 18.00 w Lginiu uroczysta Eucharystia dla mieszkańców
    oraz spotkanie kolędowe.
  5. Przy wyjściu ze świątyni otrzymamy modlitwy do św. Józefa.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  7. Dziękujemy za ofiary na tacę i troskę o świątynie. Serdeczne pozdrowienia
    dla solenizantów i jubilatów. Spowiedź św. przed Mszą świętą.

Komunikat o uroczystościach żałobnych i pogrzebowych
bp.
Adama Dyczkowskiego i bp. Antoniego Stankiewicza

Informujemy o przebiegu uroczystości pogrzebowych bp. Adama Dyczkowskiego
i bp. Antoniego Stankiewicza.

Msza św. żałobna w intencji śp. bp. Adama Dyczkowskiego dla duchowieństwa
i wiernych świeckich z południowej części diecezji zostanie odprawiona w poniedziałek 25 stycznia o godz. 12.00 w kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Trumna z ciałem zmarłego pasterza zostanie wystawiona o godz. 9.00.

Szczegółowy program ceremonii żałobnych:

• od godz. 9.00 – Okazja do prywatnej modlitwy i możliwość wpisania się do księgi kondolencyjnej;
  • godz. 11.00 – Modlitwa różańcowa;
  • godz. 12.00 – Msza św. żałobna pod przewodnictwem bp Tadeusza Lityńskiego
    z homilią bp. Stefana Regmunta;
  • Przejazd do granic miasta w asyście policji.

Uroczystości pogrzebowe śp. bp. Adama Dyczkowskiego i śp. bp. Antoniego Stankiewicza odbędą się we wtorek, 26 stycznia w Gorzowie Wlkp.
Msze św. żałobne w intencji zmarłych pasterzy będą odprawiane w Gorzowie Wlkp. również wieczorem dnia poprzedzającego.

Szczegółowy program ceremonii żałobnych:

Poniedziałek, 25 stycznia

Kościół pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp.

• godz. 19.30 Wprowadzenie trumien do kościoła i pierwsza stacja pogrzebu
    pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego;
  • godz. 20.00 – Msza św. dla duchowieństwa z północnej części diecezji
    pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego;
  • od godz. 21.00 – Okazja do indywidualnej modlitwy i możliwość wpisania się do księgi kondolencyjnej;
  • godz. 23.00 – Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem dziekana kapituły katedralnej, ks. kan. Andrzeja Szkudlarka;

Wtorek, 26 stycznia

1.Kościół pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp.

• 7.00 – Msza św. z jutrznią za zmarłych z udziałem osób konsekrowanych
    pod przewodnictwem ks. Mariusza Jagielskiego, rektora Z-GWSD;
  • godz. 10.00 – Modlitwa różańcowa;
  • godz. 11.00 – Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem abp. Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko-kamieńskiego z homilią bp. Pawła Sochy;
  • Po Mszy św. – Przejazd do katedry gorzowskiej w asyście policji;

2.Kościół katedralny pw. Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wlkp.

• Złożenie trumien w krypcie katedralnej.

Podczas uroczystości żałobnych w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. obowiązuje limit uczestników. Wtorkowa Msza św. pogrzebowa będzie transmitowana przez TVP3 Gorzów Wielkopolski.

Miejsca dla rodzin Zmarłych, koncelebransów, asysty liturgicznej oraz umówionych oficjalnych delegacji będą wyznaczone w ławkach z zachowaniem koniecznego dystansu.

W ostatniej stacji pogrzebu w katedrze gorzowskiej biorą udział wyłącznie wyznaczeni uczestnicy: biskupi, rodziny Zmarłych, asysta liturgiczna, wybrani kanonicy kapituły katedralnej i konkatedralnej.

Ponadto we wtorek 26 stycznia o godz. 11.00 w sanktuariach w Rokitnie i w Grodowcu będą odprawiane Msze św. w intencji Zmarłych.

Odpusty w roku św. Józefa

W związku z Rokiem Jubileuszowym ku czci św. Józefa (8 grudnia 2020 – 8 grudnia 2021), ogłoszonym przez papieża Franciszka, Penitencjaria Apostolska udziela odpustów zupełnych wszystkim, którzy oprócz zwykłych warunków (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz oderwanie w duchu od wszelkiego grzechu) w Roku Jubileuszowym spełnią jeden z poniższych:
1.przynajmniej półgodzinne rozważanie Modlitwy Pańskiej lub udział w jednym pełnym dniu skupienia z rozważaniem o Świętym Józefie,
2.spełnienie na wzór Świętego Józefa uczynku miłosierdzia względem ciała lub duszy,
3.odmówienie Różańca w rodzinach i „między narzeczonymi”,
4.powierzanie codziennie „swej działalności” opiece Świętego Józefa, a także wzywanie Rzemieślnika z Nazaretu w modlitwach wstawienniczych za tych, którzy szukają pracy oraz modlitwa o to, by praca wszystkich ludzi była bardziej godna,
5.odmówienie litanii lub innej modlitwy do Świętego Józefa w intencji Kościoła prześladowanego „od wewnątrz i od zewnątrz” oraz w intencji prześladowanych chrześcijan,
6.odmówienie dowolnej prawnie zatwierdzonej modlitwy ku czci Świętego Józefa w dniach 19 marca i 1 maja, w Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę, będącą dniem poświęconym wspomnieniu Świętego Józefa.

Ze względu na stan pandemii odpust zupełny mogą otrzymać też osoby w podeszłym wieku, chorzy, umierający i wszyscy, którzy z ważnych przyczyn nie mogą wyjść z domu, a którzy odrywając się w duchu od wszelkiego grzechu oraz pragnąc spełnić, gdy tylko to będzie możliwe, zwykłe warunki, odmówią modlitwę na cześć Świętego Józefa i ofiarują Bogu swe cierpienie.

email: lgin@diecezjazg.pl ; www.parafialgin.zw.pl tel.: 65 540 03 69
Nr konta parafialnego: Bank Spółdzielczy 28 8669 0001 0005 6980 2000 0001