Ogłoszenia

I NIEDZIELA ADWENTU — 3 grudnia 2023 r.

  1. Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. W dni powszednie odprawiane będą Msze Święte o Matce Bożej, tzw. Roraty. Zachęcam, aby przynosić ze sobą lampiony. Dzieci przynoszą serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. 
  2. W tym tygodniu Roraty: we wtorek w Hetmanicach o godz. 1800, w Lginiu w środę o 1700.
  3. W piątek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy Świętej w Lginiu poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. W Nowej Wsi Msza Święta odpustowa ku czci Patronki Kościoła o godz. 1800.
  4. Nauki Rekolekcyjne będą rozłożone w dłuższej perspektywie. W związku z tym, że nasza Parafia cieszy się obecnością nowych przyjaciół, pierwsza nauka odbędzie się w sobotę i niedzielę 9 i 10 grudnia, a dotyczyć będzie błogosławionego Carlo Acutisa, którego relikwie nasza Parafia otrzymała zyskując ważnego orędownika. W Niedzielę Świętej Rodziny, tj. 31 grudnia odbędzie się druga nauka poświęcona niedawno wyniesionej na ołtarz Bł. Rodzinie Ulmów. Świętowanie nasze będzie również ubogacone szczególną ich obecnością w relikwiach świętych. W niedzielę 7 stycznia trzecia nauka i zawierzenie trosk naszej Parafii przez wstawiennictwo obecnej w relikwiach bł. Marianny Biernackiej. Cieszmy się bogactwem duchowym Parafii budowanym przez przyczynę wszystkich patronów: Św. Ojca Pio, Św. Rity, a teraz także Bł. Carlo, Bł. Rodziny Ulmów i Bł. Marianny. 
  5. Poświęcone opłatki i świece Caritas są do nabycia po Mszach Świętych. 
  6. Nabożeństwa i spotkania w tygodniu: 
  • We wtorek po Mszy Świętej w Lginiu spotkanie Apostolatu Eucharystycznego. 
  • W środę po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwa do Św. Józefa.
  • W czwartek po Mszy Świętej Adoracja przed Najświętszym Sakramentem. 
  1. Kancelaria czynna w środę po Mszy Świętej.